Manja slova Veća slova RSS

MKU

mku

Ministarstvo kulture

MKU

Ministarstvo kulture

 

>

Lista kandidata/kandidatkinja predloženih za člana/članicu Komisije za raspodjelu sredstava NVO

Lista kandidata/kandidatkinja predloženih za člana/članicu Komisije za raspodjelu sredstava NVO
Datum objave: 23.02.2018 19:25 | Autor: mku

Ispis Štampaj stranicu


Na osnovu člana 13 Uredbe o načinu i postupku ostvarivanja saradnje organa državne uprave i nevladinih organizacija ("Službeni list CG", broj 7/12), Ministarstvo kulture objavljuje

LISTU KANDIDATA/KANDIDATKINJA

predloženih za člana/članicu Komisije za raspodjelu sredstava nevladinim organizacijama na osnovu Javnog poziva nevladinim organizacijama koje djeluju u oblastima kulture i umjetnosti za predlaganje kandidata/kinja za člana/icu Komisije za raspodjelu sredstava nevladinim organizacijama, koji je Ministarstvo kulture objavilo 6. februara 2018. godine.

Predlozi nevladinih organizacija za sljedeće kandidate/kandidatkinje dostavljeni su blagovremeno, uz svu potrebnu dokumentaciju i ispunjavaju sve propisane uslove:

Slavica Striković, predložena od strane nevladinih organizacija:
1. Ženska akcija, Nikšić
2. Avvantura Montenegro, Podgorica
3. Kosmopolit, Nikšić
4. Urbar (Urbanizam i arhitektura grada), Podgorica
5. Kultura Plus, Podgorica
6. Društvo srpskih književnika Crne Gore i Hercegovine, Podgorica
7. Udruženje izdavača i knjižara Crne Gore, Podgorica
8. Njegoševe večeri poezije, Podgorica
9. Zinak, Podgorica
10. B film Montenegro, Podgorica
11. Culturcom, Podgorica
12. Žabljak Crnojevića film, Podgorica
13. Udruženje roditelja i djece sa teškoćama u razvoju, Podgorica
14. Folklorni ansambl Opanak, Podgorica
15. Folklorno udruženje za djecu i omladinu sa posebnim potrebama, Podgorica
16. Pedagoški centar Crne Gore, Podgorica
17. Klape Crne Gore, Bar
18. Teatar Čedo Dragović, Bar
19. Nur, Bar
20. Biznis Start-up Centar, Bar
21. Spes, Podgorica

Azra Hrapović, predložena od strane nevladinih organizacija:
1. Zvijezde, Bijelo Polje
2. Korak promjene, Bijelo Polje
3. Klaster centar za razvoj turizma, Bar
4. Adriatic-A, Bijelo Polje
5. Bjelopoljski resursni centar, Bijelo Polje
6. Logos, Berane
7. Centar kreativnih vještina, Berane
8. Manifest, Bijelo Polje
9. Novi poredak, Bijelo Polje
10. Šansa, Berane
11. Glasnici nade, Berane
12. Reforma, Berane
13. Lejdi Dajana, Plav
14. Metri života, Plav
15. Montenegro herc, Plav

Igor Rakčević, predložen od strane nevladinih organizacija:
1. NOVA – Centar za feminističku kulturu, Podgorica
2. Prijatelji JPU Đina Vrbica, Podgorica
3. Harmonika Montenegrina, Podgorica
4. Centar za internacionalnu kulturnu saradnju "Krug", Podgorica
5. Photo CG, Podgorica
6. Asocijacija za demokratski prosperitet – Zid, Podgorica
7. Udruženje likovnih umjetnika Crne Gore, Podgorica

Mensur Šaljaj, predložen od strane nevladinih organizacija:
1. Udruženje Roma Crne Gore, Podgorica
2. Fondacija Ruka prijateljstva, Podgorica

Ethem Mandić, predložen od strane nevladinih organizacija:
1. Alternativna teatarska aktivna kompanija, Podgorica
2. Crnogorsko društvo nezavisnih književnika, Podgorica

Danilo Jelovac, predložen od strane nevladine organizacije:
1. Studentska inicijativa, Podgorica

Predlozi sljedećih nevladinih organizacija nijesu dostavljeni uz svu potrebnu dokumentaciju ili ne ispunjavaju sve propisane uslove (djelatnosti i ciljevi u aktu o osnivanju/statutu ne odnose se na oblast kulture/umjetnosti; dokument o projektima i aktivnostima nepotpun u pogledu godine realizacije; realizovani projekti i aktivnosti ne odnose se na oblast kulture/umjetnosti itd.):

- za Slavicu Striković - Udruženje profesora filozofije, Podgorica; Identitet, Podgorica; Bezbjednost saobraćaja, Nikšić; Centar za ruralni razvoj Crne Gore, Podgorica; Akademija fudbala PRO, Podgorica; Omladinski klub, Nikšić; Naša budućnost, Nikšić; Sajam medija, Mojkovac; Centar za samorazvoj i unapređenje društva, Podgorica; Udruženje medicinskih sestara i tehničara, Bar; Povjerenje, Bar i Montebasket, Podgorica;

- za Azru Hrapović - Gluvonijeme osobe, Bijelo Polje; RIS, Bar; Istraživački omladinski centar, Kotor; Udruženje za razvoj mladih "Fokus", Bijelo Polje; Crnča BP, Bijelo Polje; Omladinski informativni centar, Bijelo Polje; Centar za razvoj preduzetništva, Bar; Centar sjevera, Bijelo Polje; Bure i oluje, Budva; Primorski trag, Kotor; Sjeverna strana, Pljevlja; Korak ispred, Pljevlja; Sačuvajmo sjever, Pljevlja; Đakomo Adriatic, Bijelo Polje; Sportska školica "Agoge", Bijelo Polje; Udruženje osoba sa invaliditetom "Elipsa", Bijelo Polje; Organizacija slijepih za Bijelo Polje i Mojkovac, Bijelo Polje; Evropski omladinski centar Crne Gore, Bijelo Polje; Alef, Bijelo Polje; Spona, Berane; N.V.O. E Roma, Bijelo Polje; Bjelopoljski demokratski centar, Bijelo Polje; Razvojni klub Potkrajci, Bijelo Polje; Udruženje za zaštitu prava radnika i nezaposlenih lica Opštine Bijelo Polje, Bijelo Polje; Naše selo, Bar; Udruženje vrijedne ruke Bihora, Berane; Muslimani Bihora, Berane; Spasi svoj život, Bijelo Polje; Bjelopoljski savez nevladinih organizacija, Bijelo Polje; Bihorski parlament, Bijelo Polje; Bolji život – Podgorica, Plav; Klub kulture, Bijelo Polje; Multimedijalni sudio Bijelo Polje, Bijelo Polje; Demokratski progres, Bijelo Polje; Fondacija "Princeza Dajana" Plav, Plav; Radio klub "Luna", Plav; Super zvezde A1, Plav; Liburnia, Plav; RTV - Luna global, Plav; Agroplanet, Plav; Treće doba, Plav; Korak do sna, Plav; Teuta, Plav; Ona, Plav; Plavi čuperak, Plav; Pčelarski centar, Plav; KUD Ibrik, Plav; Čarobnjak, Plav; Mreža 9 Plav, Plav; APUS, Plav; Egalite, Plav; Naši horizonti, Plav; Naši dani, Plav;

- za Igora Rakčevića - Radio klub "Podgorica", Podgorica; NVO Romska organizacija mladih "Koračajte sa nama – Phiren Amenca", Podgorica; Zona kulture, Podgorica; Fakultetska organizacija studenata Fakulteta političkih nauka, Podgorica (organizacija predložila i Danila Jelovca);

- za Mensura Šaljaja - Veliko srce – Baro illo, Podgorica; kao i Romski savjet, Podgorica (nema dokaza o upisu u Registar nevladinih organizacija);

- za Ethema Mandića - Transkript, Podgorica; Otvoreni kulturni forum, Cetinje i Centar za afirmaciju mladih, Podgorica;

- za Danila Jelovca - Studentsko vijeće Građevinskog fakulteta, Podgorica; Studentsko vijeće Muzičke akademije, Cetinje; Vijeće studenata Ekonomskog fakulteta, Podgorica i Studentski zbor Crne Gore, Podgorica; Fakultetska organizacija studenata Fakulteta političkih nauka, Podgorica (organizacija predložila i Igora Rakčevića).